Grupa wyczynowa

Udostępnij:

Treningi odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 – 18.30.

Nie ma ograniczeń co do częstotliwości uczestniczenia w treningach – w początkowym okresie zaleca się 2-3 treningi tygodniowo, na które należy przeznaczyć ok. 90 minut.

Dla osób rozpoczynających przygodę ze strzelectwem sportowym Sekcja zabezpiecza potrzebny sprzęt i wyposażenie. W miarę postępów i osiągania wyższych wyników sportowych można w miarę potrzeb i możliwości kompletować go we własnym zakresie.

Szkolenie najmłodszych zawodników jest dostosowane do ich możliwości fizycznych i umiejętności – jeżeli jest taka potrzeba, stopniujemy obciążenia: najpierw strzela się na siedząco z podpórki, potem na stojąco z podpórki, a następnie (docelowo) na stojąco bez podpórki.

Młodzież w pierwszej kolejności zapoznaje się z obowiązującymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa („Regulamin strzelnicy”, „Ogólne zasady bezpieczeństwa w strzelectwie sportowym” – oba pliki dostępne w zakładce „Do pobrania”), następnie uczy się bezpiecznej eksploatacji broni, postaw i technik strzeleckich oraz zasad rozgrywania poszczególnych konkurencji i rywalizacji sportowej.

Gdy zawodnik systematycznie bierze udział w treningach, prezentuje stabilną formę i zaczyna osiągać wyniki zbliżone do poziomu trzeciej klasy sportowej – po konsultacji z rodzicem/opiekunem prawnym – może zostać dopuszczony do udziału w zawodach sportowych (warunek konieczny: rocznikowo ukończone 14 lat).

Zawody sportowe rozgrywane są na terenie całego kraju i są to głównie miejscowości: Puck, Ustka, Bydgoszcz, Wrocław, Zielona Góra, Siedlce, Białystok, Starachowice, Białystok.

Zawody przeważnie trwają 2-3 dni (piątek, sobota, niedziela), w zależności od miejsca rozgrywania zawodów, wyjazd jest w piątek (tzw. sezon pneumatyczny: październik-marzec) lub może być już w czwartek (tzw. sezon kulowy: kwiecień-wrzesień).

Skip to content